Jdi na obsah Jdi na menu
 


Instalace, patchování, nastavení hry

25. 12. 2009
Instalace a patchování hry1) Stáhňete si balík se hrou, například odtud
Soubor má 491MB a s omezením rychlosti pro neplatící uživatele na serveru uloz.to můžete počítat minimálně s 30 minutami stahování. To vám krásně vyjde na uvaření čaje a jeden díl anime.

2) Archiv rozbalte do nějaké dočasné složky. Pokud nemáte RAR, můžete si zdarma stáhnout trial verzi zde

3) Ve složce, kterou jste vybalili z archivu se nachází soubor "CRUCIS FATAL+FAKE.iso". Ten je potřeba buďto vypálit na CD nebo použít některý z programů, poskytujících funkce virtuální mechaniky (ideálně DAEMON Tools).

4) CD by po vložení/mountnutí mělo samo spustit instalační program.

5)

Obrazek

Na úvodní obrazovce vyberte "Další" (označeno červeně). Nelekejte se, pokud se vám místo japonských znaků zobrazí podivné klikiháky - pozice i funkce tlačítek je pořád stejná.

Obrazek

Na druhé obrazovce opět "Další".

Obrazek

Na třetí obrazovce si vyberte, kam chcete hru nainstalovat (modré tlačítko). Žlutým zaškrtávátkem si můžete vybrat, jestli chcete po instalaci hru rovnou spustit. Instalaci spustíte kliknutím na červené tlačítko "Další".
Po úspěšné instalaci čekejte ještě poslední okno s jediným tlačítkem, kterým zavřete instalátor.

6) Po úspěšné instalaci můžete vytáhnout CD a někam si ho schovat, nejspíše už ho nebudete potřebovat. V případě virtuální mechaniky image unmountněte a můžete celý obsah instalačního RARu s klidem smazat.

----------------------------------------------------------------

Tímto skončila instalační fáze. Pustíme se do patchování.

1) Stáhněte si nejdříve patch na verzi 1.20.
Patch má 102MB.

2) Patch spusťte. Nemusíte jej kopírovat do složky se hrou, měl by si soubory najít sám. Patchování probíhá postupně, verze po verzi. Budete proto muset následující kroky opakovat několikrát.

Obrazek

Nejdříve vás patch pozdraví seznamem změn v nové verzi. Odklikněte je červeným tlačítkem "Zavřít".

Obrazek

Následuje dotaz, jestli update opravdu chcete provést. Prozradím vám, že správná odpověď je "Yes".

Obrazek

Patcher začně pracovat. Můžete sledovat postup a popíjet čaj. Jediné tlačítko v celém oknu je "Cancel" pro zastavení patchovaní. Kliknete-li na něj, patchování se zastaví a po druhém kliknutí na stejné místo se patcher zavře.

Celý proces opakujte dokud to bude nutné (dokud se nedostanete na verzi 1.20). Opakuje se stále to samé tak sem nebudu dávat obrázky pro každou verzi zvlášť.

3) Když se dostanete na verzi 1.20 budete muset už stáhnout zbylé patche samostatně - v žádném velkém balíku jako patch na verzi 1.20 vydány nebyly.
A postupně je spusťte (nejdříve CFFUpdatePatch121.exe, potom CFFUpdatePatch122.exe). Postup patchování je stejný jako v předchozím bodu takže by s ním neměly být potíže.

4) Jestli jste provedli úspěšně všechny patche jste nyní na verzi 1.22. Toto je v současnosti nejvyšší verze a podle slov autorů hry pravděpodobně i verze finální. Další patche by měly vycházet už jen pokud se najde nějaká zásadnější chyba. V tomto bodě můžete s instalací skončit, ale pokud chcete do hry ještě přidat do angličtiny přeložený launcher (místo originálního japonského) tak čtěte dále.

5) (dobrovolný bod)
Stáhněte si přeložený launcher odsud:
Nyní běžte do složky, kde jste nainstalovali hru. Najdete v ní tři složky - "Data", "Manual" a "Replay". Otevřete tedy složku "Data" a hledejte následující dva soubory:
"FF2Launcher.exe"
"PadConfig.exe"

Obrazek


Tyto soubory zkopírujte a někam si je zálohujte. V případě, že by náhodou ještě vyšel nějaký nový patch je budete zřejmě potřebovat.

Když budete hotovi se zálohováním těchto souborů, otevřete stažený zip s přeloženým launcherem ("english_launcher.zip") a rozbalte jeho obsah do složky "Data". Budete dotázání, jestli chcete přepsat soubory "FF2Launcher.exe" a "PadConfig.exe", na což odpovězte ano.

Tímto jste skončili instalaci i patchování hry a můžete se pustit do hraní. Přeji dobrou zábavu!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář